Ознака: рибни ќофтиња

Кулинарство

Полнети рибни ќофтиња – „Прсти да изедете“

Прсти да изедете…Состојки:  500 гр рибино месо 1 кромид Малку црн леб 2 јајца Сол, масло Подготовка: Рибиното месо и кромидот сомелете го,  додадете малку леб натопен во вода, посолете, […]