Ознака: риболов

Сцена

Исчезнал Наум Петревски во водите близу Сиднеј

Големата љубов кон риболовот на фолк легендата Наум Петрески по се изгледа го однесе во преголем ризик. Естрадаплус објавува дека и покрај силното невреме и големите бранови крај австралискиот океан […]

Сцена

Подарок од 4.000 евра: Шабан Шаулиќ останал без текст кога видел што добил за роденден од ќерката Илда!

Шабан Шаулиќ неодамна го  прославил 65-от роденден во Белград, а на забавата присуствувале  многу познати личности. Помеѓу останатото и  ќерката на чуениот фолкер, Илда Шаулиќ.Илда на својот татко му  подарила […]