Ознака: рижото

Кулинарство

Здраво, брзо и евтино: Рецепт за наједноставно рижото како од ресторан – готово за 15 минути

Омилениот зеленчук и ориз ви се доволни за оброк за паметење. Рижотото се подготвува многу брзо, а вака подготвено ќе биде превкусно и ќе посакате повторно да им го послужите […]

Кулинарство

Рецепт за рижото со тиквички и сирење

Тиквичките се враќаат во нашето мени, па искористете го изобилството на овој нискокалоричен зеленчук и направете вкусно рижото. Рецепт за рижото со тиквички и сирење Потребни состојки: 300 грама свежи […]

Кулинарство

Рецепт за рижото со тиквички и сирење

Тиквичките се враќаат во нашето мени, па искористете го изобилството на овој нискокалоричен зеленчук и направете вкусно рижото. Рецепт за рижото со тиквички и сирење Потребни состојки: 300 грама свежи […]

Кулинарство

Направете рижото со печурки и кромид, дури и почетниците можат да го подготват!

Рижото е секогаш добар избор за посни денови, и вака се подготвува! Доколку ви треба добар рецепт за пост на вода, комбинирајте заситена и здрава храна како што се печурки! […]