Ознака: Ристе Пандев

Останати спортови

Ристе Пандев на прво место во првата прелиминарна фаза на ЛОИ во Рио!

Македонскиот атлетичар Ристе Пандев којшто нѐ претставува на ОИ во РИО, денеска победи во првата прелиминарна фаза до трката со време од 10.72.Браво Ристе, Македонија е горда на тебе. Со […]

Останати спортови

ВИДЕО: Претставување на македонската олимписка делегација во Рио-Еве кога ќе настапат македонските спортисти

Македонија на Олимписките игри во Рио ќе ја претставуваат шест спортисти, а македонското знаме на дефилето на отворањето го носеше пливачката Анастасиа Богдановски.Македонските спортисти на Летните олимписки игри ќе настапат […]

Останати спортови

Македонското знаме се развеа во Рио

Во присуство на дел од македонскиот олимписки тим, амбасадорот на Република Македонија во Бразил Ивица Боцевски и шефот на македонската олимписка делегација Владимир Богоевски во олимпиското село во Рио де […]