Ознака: Рихтеровата скала

Вести Свет

Регионот пак се тресе , земјотрес со јачина 3,1 по Рихтер во Србија

На ред после земјотресот во Анталија дојде и соседна Србија .Земјотрес со јачина од 3,1 степен според Рихтер ова утро го погоди Тутин. Според Републичкиот сеизмолошки институт во Србија, земјотресот […]