Ознака: ријана

Нега и убавина

Конечно е откриено – Како познатите убавици „без шминка“ изгледаат апсолутно совршено?

Од Адел до Џеј Ло, sвездите деновиве сакаат да го „рекламираат“ својот природен изглед и со своите „no makeup“ фотографии докажуваат дека се најубави дури и без грам шминка на […]

Сцена

Пејачката накачила 15 килограми повеќе, а сега ги покажала облините во проѕирна долна облека

Ријана својата нова колекција ја прилагодила за жени со различни конфекциски броеви, а проговорила и за својот впечатлив моден стил. Пејачката од Барбадос последнава година накачила повеќе од 15 килограми, […]

Сцена

Славната пејачка поднела тужба против својот татко поради искористување на нејзиното име

Популарната пејачка Ријана го тужела својот татко Роналд Фенти, бидејќи го искористил нејзиното име за да напредува со својот бизнис, пренесува BBC. Ријана тврди дека Фенти и неговиот бизнис партнер […]

Контроверзни фајлови

Видео: Илуминати- окото кое гледа се!

Илуминатите се тајни и доста влијателни и силни организации во кои членуваат нај значајните и моќни луѓе во денешницата. Еве некои од целите на илуминатите: 1. Создавање на светска влада. 2. […]

Сцена

Ограбена куќата на Ријана вредна 7 милиони долари

Во вторникот вечерта, полицијата доби повик дека куќата на пејачката Ријана е ограбена. Полицајците веднаш дошле на местото на настанот и почнале да истражуваат. Во Холивуд Хил, во крајот каде […]

Сцена

Ријана бремена од милијардер?

Американските медиуми наголемо пишуваат за бременоста на Ријана.Имено, гласините почнаа да кружат откако пријателите на пејачката забележале дека таа премногу се здебелила и дека со неа нешто чудно се случува. […]