Ознака: Роберт Алаѓозовски

Вести

Ќе се уриваат Александар, Филип и портата Македонија

Министерството за култура предводено од Роберт Алаѓозовски од СДСМ најавува уривање на спомениците од проектот Скопје 2014.Во изјава за Макфакс, претседателот на Комисијата за „Скопје 2014“ Мирослав Грчев, соопшти дека комисијата донела […]

Вести

СДС уништува безмилосно се што е важно за историјата на Македонскиот народ. Алаѓозовски го води орото

На денешната седница на Владата, по предлог на Министерството за култура, била донесена одлука оваа година да се укине доделувањето на државната награда „23 октомври“, пишува порталот Денешен.Наградата „23 октомври“ […]

Вести

Алаѓозовски продолжува со чистките и прогоните по принципот „од чистачка до министер“

Министерството за некултура и варварство на Роберт Алаѓозовски повторно продолжува со хаотичното и нестручно работење, велат од ВМРО-ДПМНЕ.-Алаѓозовски продолжува со чистките и прогоните кои по исто сценарио се одвиваат во […]

Политички партии

Алаѓозовски продолжува со правењето хаос и демонстрирањето на својата сопствената неспособност

Министерството за сталинизам, за варварство и за некултура на Роберт Алаѓозовски продолжува со правењето хаос и демонстрирањето на својата сопствената неспособност, изјави на денешната прес-конференција Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ.  -Однесувајќи […]

Вести

Лудилото на Алаѓозовски продолжува: „Началникот“ Стојановски ќе биде сменет иако го го намалил долгот за 62 проценти за 18 месеци

Директорот на првиот професионален охридски театар Горан Стојановски го намалил долгот на институцијата од моментот на негово доаѓање на раководното место до денес за цели 62%, пишува Република.Познат како одличен […]

Вести

Министерство за некултура и слепо лудило: Алаѓозовски го назначи Сашо Тасевски за нов директор на Драмскиот театар

Актерот Сашо Тасевски е назначен за в.д. директор на Драмскиот театар во Скопје откако неговиот претходник Роберт Вељановски беше разрешен во сталинистичката акција за пресметка со сите политички неистомисленици која […]

Вести

Алаѓозовски без компас: Среде фестивал го разреши директорот на „Охридско Лето“

Министерот за култура Роберт Алаѓозовски десет дена од почетокот на најголемата културна манифестација во Македонија го смени нејзиниот директор: Оливер Арсовски со „декрет“ од Алаѓозовски во петокот престана да директорува […]

Вести

Алаѓозовски и СДС ќе бидат запаметени како варвари во културата

Алаѓозовски и СДС ќе бидат запаметени како варвари во културата. За само месец и половина СДС направија вистински хаос во културата. Стопирањето на проектите преку новиот ребаланс на буџетот кои […]