Ознака: Роберт Левандовски – Манчестер Јунајтед

Меѓународен фудбал

Јувентус не преговара за Левандовски

Агентот на Роберт Левандовски, изјави дека Јувентус не покажал интерес за неговиот фудбалер. Полскиот интернационалец од редовите на бундеслигашот Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски, цел е на неколку европски фудбалски гиганти. […]

Меѓународен фудбал

Левандовски на чекор до Манчестер Јунајтед

Роберт Левандовски, играчот на Борусија Дортмунд, дефинитивно ќе го напушти германскиот бундеслигаш од наредниот трансфер-период, а во трката за неговиот потпис, покрај Баерн Минхен, се вмеша и англискиот премиерлигаш, екипата […]