Ознака: Роберт Левандовски – трансфер

Меѓународен фудбал

Бекенбауер: На Баерн не му треба Левандовски

Легендарниот германски фудбалер, Франц Бекенбауера, го предупредува својот поранешен клуб дека нема потреба од засилување со полскиот интернационалец од редовите на Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски. Некогашната „ѕвезда“ на Баерн Минхен, […]

Меѓународен фудбал

Јувентус не преговара за Левандовски

Агентот на Роберт Левандовски, изјави дека Јувентус не покажал интерес за неговиот фудбалер. Полскиот интернационалец од редовите на бундеслигашот Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски, цел е на неколку европски фудбалски гиганти. […]