Ознака: Робин Ван Перси

Меѓународен фудбал

Видео: „ЕКСПЛОЗИЈАТА“ на „Итихад“

Победата на Манчестер Јунајтед на гостувањето кај својот градски ривал Сити со резултат 2-3 ја донесе Робин Ван Перси од слободен удар во втората минута од продолжението. Претходно Манчестер Јунајтед […]