Ознака: родители и деца

Здравје

2 важни совети за сите родители чии деца ќе треба да одат на училиште секој ден

Епидемиологот д-р Предраг Кон откри на денешната прес-конференција дека ќе се одржи состанок со Кризниот штаб во вторник во 9 часот наутро во врска со конечните решенија поврзани со новата […]

Живот

Оваа четворка секојдневно во училиште доаѓале искинати и гладни: Кога еден ден не се појавиле, наставничката дознала СТРАШНА ВИСТИНА

Животот на четворката Бјанка, Медисон, Тифани и Парис делувал совршено. Живееле во една од најбогатите населби на светот. Но не било се така совршено како што изгледа. Нивните родители биле […]

Видео

Порака до тато: „Не е ни чудно што сум силувана на 21 година…“

Овој краток филм претставува апел кој девојчињата и ќерките го упатуваат до своите татковци.Според податоците од Светската здравствена организација, една од три жени во светот ќе доживеат физичко или сексуално […]

Живот

Искрена мајка: Постојат работи што никогаш нема да ги направам за моето дете!

Блогерката Това Леј смета дека децата мораат да научат како да се грижат за себе.Таа и самата е мајка, и едноставно и дошло преку глава до таа мера што морала […]