Ознака: рози

Занимливости

Сe ближи 8-ми Март: Каква боја на рози да подарите и какво значење имаат?

Розите се најомилените цвеќиња кои се подаруваат на драгите личности. Тие се симбол на љубов и благодарност, прекрасно мирисаат, убаво изгледаат, а ги има во различни бои од кои секоја […]

Занимливости

Дали знаете што означуваат боите на цвеќето

Бидејќи и цвеќето е еден вид комуникација, би требало да ги испочитувате неговите значења, особено оние поврзани со боите. Црвената боја симболизира љубов, убавина, храброст и секогаш е сигурен избор со кој […]

Сцена

Потполно неочекувано: Оваа позната личност на Сека ѝ испрати 101 роза во породилиштето, Алексиќ занеме!

Една од најубавите честитки по повод раѓањето на синот, Сека ја доби од изненадувачка страна.По раѓањето на на синот јаков, пејачката Сека Алексиќ добила куп честитки, а се издвојува онаа […]