Ознака: ролеркостер

Занимливости

Го извади градникот и се пушти на ролеркостер, тоа што следуваше потоа го прегледаа 2 милиони следбеници

Инстаграм ѕвездата Јулиа Росе предизвика различни коментари на социјалните мрежи откако сподели видео на кое се вози на екстремен ролеркостер. Ѕвездата која ја следат повеќе од 1 милион следбеници на […]

Занимливости

Ова е најбрзиот и најголемиот ролеркостер на светот

Ролекостерите секоја година стануваат се полуди и поопасни, а ширум светот се отвараат бројни тематски паркови, кои поттикнуваат натпреварувања и потрага по возбуда. Сега еден тематски парк во Канада се […]