Ознака: ролнички

Кулинарство

Бурек ролнички

Состојки 1 пакување од корите за бурек 200 гр изварка 1 јајце 1 кафено лажиче мешан зачин Како и обично бидејќи постојано се бркам со времето, барам и готвам нешто […]

Кулинарство

Летен ручек од кој ќе излижете прсти – Ролнички од тиквички и пилешко месо

Ги обожаваме тиквичките – здрави, вкусни и нискокалорични, а може да се употребат во безброј варијации на рецепти. Овојпат имаме предлог за ручек од кој ќе ги излижете прстите – […]