Ознака: романтика

Занимливости

Поминал 8.000 километри за да ја најде девојката со која разговарал 2 минути

Што се е подготвен да направи заљубен маж за да ја пронајде жената што ја сака се гледа во примерот на канадскиот забар Санди Крокер. Заљубениот забар тргнал на пат долг […]

Љубов и секс

Секс за добра ноќ

Сексот пред спиење гарантира добар сон, тврдат научниците…Меѓутоа, најдобриот совет за добар и квалитетен сон не е ни малку романтичен, со оглед на тоа дека научниците препорачуваат спиење во одвоени […]

Занимливости

(видео) Романтичен средношколец поканил професорка на матурската вечер

Данскиот средношколец Ахмад Хусеин се осмелил на несекојдневен потег, па ја поканил својата професорка по хемија на матурската вечер, притоа подарувајќи и букет со ружи.  Ахмад се решил на ваков […]

Љубов и секс

Бидете романтични: оваа зима напишете му писмо

СМС пораки, мејлови, Facebook chat се одлични начини да се комуницира, но доколку навистина сакате да бидете романтични, напишете му љубовно писмо. Иако оваа навика практично е веќе изумрена, сепак […]