Ознака: романтични

Занимливости

Најромантични дестинации за Денот на вљубените

Позната по прекрасната природа, исклучително чистите улици и безобразно високите цени, Женева е и најромантичната дестинација во светот за Денот на вљубените. На истражување направено на аеродромот Гетвик во Лондон […]