Ознака: Роман Абрамович

Меѓународен фудбал

Од Челзи негираат дека Абрамович ќе го продава клубот

Гласините дека сопственикот на Челзи, Роман Абрамович е подготвен да го продаде клубот за три милијарди фунти не одговараат на вистината, објави „Блумберг“. Според изданието, рускиот олигарх најмил банкари од […]

Сцена

Британија не му издава виза на Роман Абрамович

Сопственикот на англискиот фудбалски клуб Челзи, рускиот олигарх Роман Абрамович, не може да добие британска виза по новонастанатите затегнати односи меѓу Обединетото Кралство и Русија поради „случајот Скрипал“, јавува „Дејли […]

Сцена

Роман Абрамович со својата луксузна јахта на хрватското приморје

Рускиот милјардер со својата луксузна јахта пристигна во Хрватска. Јахтата е богато опремена и за неговото крстарење тој потроши милиони евра само за гориво.Јахтата има капацитет за 62 гости и […]

Меѓународен фудбал

Абрамович нема да штеди, ВИЛИЈАН И ФАЛКАО ПРИСТИГНУВААТ ВО ЧЕЛЗИ!

Англиските медиуми пренесуваат дека Роман Абрамович едноставно „длабоко“ ќе го отвори ќесето и ќе следат екстра-трансфери во Челзи во јануарскиот преоден-трансфер период. „Дејли Експрес“ пренесува дека проценката на Челзи е […]

Меѓународен фудбал

Гомиз во Челзи

Екипата на Челзи веќе подолго време е во потрага за квалитетен напаѓач кој би требал да ја пополни празнината по заминувањето на Дидиер Дрогба. Според известувањата на француските медиуми, се […]

Меѓународен фудбал

Фалкао и Волкот прва мета на Челзи

Роман Абрамович не се откажува, јануарскиот преоден-трансфер период ќе биде прилика да додатно го засили својот тим и створи екипа која во наредниот период ќе претставува сериозен натпреварувач на фудбалската […]

Меѓународен фудбал

Челзи му нуди 17 милиони евра на Гвардиола!!!

Роман Абрамович му понуди на Пеп Гвардиола 17 милиони евра годишно доколку од следната сезона го презеде тимот на Челзи. Доколку поранешниот тренер на екипата на Барселона ја прифати понудата […]

Меѓународен фудбал

Чех: Самите сме виновни…

Петр Чех незадоволен по елиминацијата на својот тим од Лигата на Шампионите, истакна дека вината за неуспехот никако не ја сноси само тренерот. Шампионот на Европа во продолжението од сезоната […]