Ознака: Росоклија

Црна хроника

Росоклија: Се спушти завесата за софистицирано убавата и раскошно талентирана актерка

Професорот Горазд Росоклија на својот Фејсбук профил го реобјави статусот напишан во 2015 година по премиерата на „Љубовници“ во која една од улогите ја играше и Беличанец со што и […]

Избор на уредникот

Росоклија: МЕНТАЛИТЕТ(И)

Тие што се најжестоки во одбраната на македонскиот колективен национален идентитет, не ги интересира колективниот имунитет и заштитата на колективот, тие своите деца нема да ги вакцинираат (право на личен […]

Избор на уредникот

Росоклија: БИТАНГИТЕ МЕЃУ НАС!

Три битанги инсталирани како власт и една булумента од уценети криминалци и уплашени мочковци и мочли во собранието, одлучија дека јас не постојам повеќе. Нема македонска држава, нема Македонци, ме […]

Избор на уредникот

Росоклија до Антонио: Христијан е плукнат Никола, лош ви е со него изборот!

Ценетиот и многу познат професор на Колумбија Јуниверзити Горазд Росоклија потврдува кој е Мицковски и колку лош избор е за ВМРО ДПМНЕ!!! Ова се детали од меѓусебната преписка на Росоклија […]

Вести

Росоклија: Колку цивилизациски нормални луѓе останаа да го поддржуваат овој ментално еднобоен фашистички шљам?

Тупаница, шамар, што и да е одвратно е. Се прашувам колку цивилизациски нормални луѓе, останаа да го поддржуваат овој офарбан, а ментално еднобоен фашистички шљам?, напиша на својот Фејсбук профил еминентниот […]