Ознака: Ротердам

Сцена

Евровизија сепак ќе има, но од дома- еве ги деталите

Евровизијата која требаше годинава да се одржи во Ротердам е откажана поради пандемијата од коронавирусот, фановите на Евровизија сега ќе гледаат алтернативно телевизиско шоу, што значи дека сите пејачи ќе […]

Сцена

Евровизија сепак ќе има, но од дома- еве ги деталите

Евровизијата која требаше годинава да се одржи во Ротердам е откажана поради пандемијата од коронавирусот, фановите на Евровизија сега ќе гледаат алтернативно телевизиско шоу, што значи дека сите пејачи ќе […]

Вести

Салата во која требаше да се одржи Евровизија станува болница за заразени од коронавирус

Салата во која требаше да се одржи Евровизија станува болница за заразени од коронавирус Концертната сала „Ахој“ во Ротердам, во која во мај требаше да се одржи натпреварот за песна […]