Ознака: ротквички

Здравје

Ротквичките се вистинска супер-храна, дознајте зошто е важно да ги јадете

Интересен е фактот дека постојат дури 35 вида на ротквички. „Ротквичките се вистинска супер-храна“, вели нутриционистот Меган Брд. „Содржат голема количина на витамин Ц, калиум, витамин Б, железо, витамин К, […]

Живот

Сега е сезоната е ротквичките: Сè што треба да знаете за овој зеленчук кој освежува

Ротквичките се вкусни, здрави и имаат малку калории. Поради содржината на хранливите витамини и минерали, тие го зајакнуваат имунитетот, ја поддржуваат работата на срцето и бубрезите. Сега е сезоната е […]