Ознака: ротшилд

Вести

Првиот човек од моќните Ротшилди почина од срцев удар

Најбогатиот Ротшилд почина во Швајцарија од срцев удар. Баронот Бенџамин Ротшилд, банкар и претседател на „Групацијата Едмонд де Ротшилд“, почина од срцев удар на 57-годишна возраст. Синот на Едмонд Ротшилд, […]

Контроверзни фајлови

13 Фамилии кои тајно владеат со светот и ја туркаат агендата за нов светски поредок и комплетно ропство на сите нас

Дали властите од пеколот се свиткани во продолжување на нивниот план за доминација во светот и контрола? 13 Илуминатски семејства кои тајно ги повикуваат сите снимки зад наративот на мејнстрим […]

Контроверзни фајлови

Медиумите молчат: Како апсењето на Алисон Мек откри трговија со деца за милијардери

Сестрите Бронфман  кои се во директна врска со фамилијата  Ротшилд донираа милиони на култот чии лидери, Алисон Мек и Кит Раниеер, беа обвинети за шверц со деца. Како што се […]

Контроверзни фајлови

ПОЧНА БУДЕЊЕТО: Боливија стана првата земја од Јужна Америка која ги затвори вратите на Ротшилдовите банки!

Боливија стана најновата земја која ги исфрли банките на Ротшилд од својата земја, а претседателот Ево Моралес најави дека Боливија повеќе нема да реагира на притисокот и финансиските уцени од […]

Вести

СВЕТСКИ ФИНАНСИСКИ КОЛАПС: Анонимуси соборија системи на 9 банки на Ротшилд!

Кампањата на Анонимуси против глобалниот банкарски картел под називот OpIcarus, продолжува понатаму.Тие срушија девет Централни банки Ротшилд кои сега се офлајн од причина што веруваат дека се глобален финансиски систем […]