Ознака: Роџер Федерер

Останати спортови

„ЛЕСНО Е ДА СЕ БИДЕ ПРВ КОГА ФЕДЕРЕР ГО НЕМА“: Нов удар за Ѓоковиќ, повеќе арогантен и груб!

Официјалната веб-страница на АТП организацијата немаше идеја што ќе се случи кога тие објавија податоци за најдобрите играчи во последните две децении.  Имено, АТП одлучи да ја покаже доминацијата на […]

Останати спортови

Ѓоковиќ се врати од „мртвите“ за петта титула на Вимблдон!

Новак Ѓоковиќ е победник на годинешниот гренслем-турнир Вимблдон, откако со 3-2 во сетови, односно 7-6, 1-6, 7-6, 4-6 и 13-12 успеа да слави против Роџер Федерер, за речиси пет часа […]

Останати спортови

„Газета Дело Спорт“ (анкета) : Федерер – најдобар спортист на сите времиња!

Поранешниот светски тениски рекет број еден, Роџер Федерер доби признание за „најдобар спортист на сите времиња“ по анкетата која ја спроведе италијанскиот весник „Газета Дело Спорт“. Федерер освои 14,8% од […]

Останати спортови

Федерер: Меси и јас докажавме дека и добрите момци можат да успеат!

Швајцарецот Роџер Федерер со пофалби за најдобриот фудбалер на светот Лионел Меси во интервју за аргентинскиот спортски медиум „Оле“. Роџер Федерер смета дека тој и Меси се совршен пример од […]

Останати спортови

Видео: Федерер ги изненади и воодушеви Бразилците!

Најдобриот тенисер на сите времиња Роџер Федерер моментално се наоѓа во Сао Паоло каде игра егзибициски турнир. Освојувачот на 17-гренд слем турнири играше против германскиот ветеран Томи Хас кога од […]

Останати спортови

Федерер ќе добие неверојатни 12 милиони долари за шест егзибициони мечеви

Некогашниот прв тенисер на светот, швајцарецот Роџер Федерер ќе добива од својот спонзор „Жилет“ неверојатни 12 милиони долари за учество на егзибицијата во Јужна Америка. Швајцарскиот медиум „Блик“ прецизираше дека […]