Ознака: РУБИ

Сцена

Мажите беа луди по злобната Руби: Актерката денес е баба, а уште е заводничка

Барбара Мори, актерката која го глумеше ликот на Руби беше сон на повеќето мажи, а се покажа дека тоа и понатаму не се менува. Актерката од бракот со Серхио Мајер […]

Сцена

Сите се сеќаваме на заводникот Хектор од серијата „Руби“: Еве како изгледа актерот 16 години подоцна!

Годините одлично му стојат Поминаа 16 години од емитувањето на серијата „Руби“, а сите веројатно добро се сеќавате на актерот Себастијан Рулји, кој го толкуваше ликот на Хектор. Токму со […]

Сцена

Злобната Руби преживеа рак и стана баба- сега е поубава од било кога

Барбара Мори кариерата ја започнала како манекенка, а најголема популарност добила како актерка во серијата Руби, која пред 15 години беше многу популарна во Македонија. Злобната убавица неодамна наполни 41 […]