Ознака: рум

Кулинарство

Најдобриот рецепт за топло чоколадо со рум и цимет

Во текот на зимските вечери посакуваме да се покриеме со омиленото ќебе и да уживаме во некоја топла напивка гледајќи ја омилената серија или филм. Пробајте го овој рецепт за […]

Кулинарство

Колач со портокал и рум: Никогаш поедноставен десерт со мирис и вкус кои вечно се паметат

Денеска ви претставуваме генијален рецепт за кој ви е потребно многу малку време, а сите состојки ги имате во кујната. Потребни состојки: – 180 гр. путер – 200 гр. шеќер […]

Кулинарство

Десерт во чаша – чоколаден пудинг со сладок бриош леб и рум

Чоколадниот пудинг кој вклучува сладок леб во рецептот често пати се наоѓа во менито на многу држави, особено во Британија и САД. Овој пат имаме рецепт кој е лесен за […]