Ознака: русија

Вести

Родителите го штитат својот син кој брутално убил млада девојка!

Марк Конков, син на руски бизнисмен е осуден на девет години затвор поради брутално убиство на бившата девојка, шеснаесетгодишната Карина Залесов во куќата на неговите родители во Новосибирск.Имено, Конков поранешната девојка […]

Меѓународен фудбал

Волкот Забавика е маскотата на СП во фудбал за 2018 година

Маскотата на Светското фудбалско првенство во 2018 година, кое ќе се одржи во Русија, ќе биде волкот Забавика, одлучија навивачите со гласање на интернет.Резултатите од изборот за маскотата за СП […]

Вести

Египет удри шлаканица на Франција: Препродадени „мистрали“ на Русија за еден долар?!

-Египет на Русија ѝ ги препродаде купените носачи за хеликоптери од типот „мистрал“ од Франција за еден долар – изјави полскиот министер за одбрана Антони Маќеревич.Како што соопшти агенцијата АП, […]

Вести

Алепо загатка: Како да се извлечат офицерите на НАТО од заробениот град

Хистеријата на Западот околу Алепо има едноставно објаснувањеСе работи секако за тоа што во Алепо има многу специјалци и воени советници-за што во последно време многу се зборува. Секако не […]

Вести

САД официјално ја обвинија Русија за кибер напади

Американски функционери и официјално ја обвинија руската влада за кибер напади на американски политички организации, наведувајќи дека целта била „мешање во изборниот процес во САД“.„Веруваме дека врз основа на обемот […]

Контроверзни фајлови

Паранормална активност: Дали оваа жена е доказ дека телепортацијата постои?!

Нова необјаснива снима доаѓа од Русија, каде што се дојде до необичен случај на телепортација?!Како што може да се забележи на видеото, една жена буквално се појавила од некаде, како […]

Избор на уредникот

Султанот признал дека без Русија, немало да може ефикасно да се уништи македонската револуција

Во декември 1902 година, при својата посета на Софија, рускиот министер за надворешни работи, гроф Ламздорф, се сретнува со задграничното претставништво на Македонската револуционерна организација за да го изрази своето […]

Живот

Родителите во очај: Мисица ја продава невиноста во Дубаи за 12.000 евра

Руската мисица Ана Фешенко отиде во Дубаи да ја продаде невиноста за 12.000 евра, тврди нејзината мајка, која јавно ја повика да се врати дома.Ана беше прва придружничка на изборот […]