Ознака: русија

Вести

Русија забележала 50 случаи на кршење на примирјето во Сирија

Русија регистрирала 50 случаи на кршење на договорот за прекин на огнот во Сирија во последните 24 часа, соопшти руското Министерство за одбрана.Непочитување на договорот е регистрирано во сириските провинции […]

Вести

Хуманитарна помош од Русија за справување со последиците од поплавата

Помош од Руската Федерација наменета за справување со последиците од поплавата во Скопскиот регион и за засилување на капацитетите на службите за кризно реагирање, ќе биде донирана денеска во Дирекцијата […]

Видео

Крвава кафанска тепачка: Седеше и пиеше, потоа околу него се експлодира, а тој…

Ова можеби за нас е ненормално, но она што ќе го видите на снимката е еден најобичен ден во Русија.Кафанска тепачка на руски начин, има ли нешто подобро? Момчето од […]

Вести

Во Скопје е доставена хуманитарната помош од Русија

Конвој на Министерството за вонредни состојби на Русија испорача хуманитарна помош во Македонија наменета за жителите на подрачјата кои настрадаа во поплавите на почетокот на август годинава, соопшти прес-службата на […]

Вести

Русија тргна во напад против порно сајтовите: „Водете љубов во живо“

Русија повторно ги нападна веб-страниците, овој пат оние од категоријата „порно“. Тамошните власти преземаат мерки против порно сајтовите под изговор дека подобро е младите Руси да се гледаат и сретнуваат […]

Вести

Денеска треба да стапи во сила примирјето за Сирија договорено меѓу САД и Русија

Во Сирија денеска се очекува во сила да влезе примирјето, договорено меѓу САД и Русија во раните утрински часови на 10 септември во Женева.Спогодбата за примирјето беше постигната од американскиот […]

Фото

Фотографии завршија во медиумите: Река стана црвена како крв!

Руските инспектори за заштита на животната средина се обидуваат да утврдат зошто реката во близина на индустрискиот комплекс Норилск Никел поприми боја на крв. Фотографии од реката Далдикан беа објавени […]