Ознака: русија

Вести

Русија работи на нови ракети-пресретнувачи со долг досег

Единиците на воздухопловно-вселенската одбрана на руската армија во блиска иднина можно е да добијат нови ракети-пресретнувачи од долг досег, изјави заменик командантот на руските Воздухопловно-вселенски сили, генерал Виктор Гумени.Интензивно работиме […]

Вести

Јилдирим: Ако е потребно, Русија може да ја користи базата Инџирлик

Француските медиуми наведуваат дека Јилдерим изјавил дека на Русија оваа база не и е потребна бидејќи веќе има две бази во Сирија.Одговарајќи на прашањето на еден од новинарите, премиерот наведе […]

Занимливости

Езерото Врисок во Русија: Гејзер од кој се крева косата!

Кога ќе фрлите поглед на смарагдно зелена воза на езерото во рускиот округ Улаганск, што прво гледате? Можеби страшната маска од филмот „Врисок“?Неверојатната сличност ја забележал украинскиот фотограф Антон Петрус, […]

Вести

ПАНИКА ВО РУСИЈА: Во куќа на џихадист пронајдени арсенал оружје и заклетва на ИСИЛ

Во рускиот град Самара уапсен е маж кој е осомничен дека планирал терористички напад. Лицето идентификувано како 34 годишник од Азија е уапсен во специјална операција.За време на акцијата во […]

Живот

НЕВЕРОЈАТНО: Руски научник открил начин како да го ОТСТРАНИцрниот слој од кожата кај ЦРНЦИТЕ!

Ова е навистина фантастично и  неверојатно откритие! Истражувачите откриле  начин како  да го отстранат  црниот слој од кожата, и како  да ги  „избелат“ лицата  од црна раса, се наведува во […]

Живот

Му ја спасил жената од давење, но дури тогаш УСЛЕДИЛ ХОРОРОТ

Злосторството  се случило  во  саботата кога 51- годишен убиец о неговата сопруга пиеле на брегот на Бајкалското  езеро во Сибир. Парот влегол во  езерото и  жената почнала да се дави, но […]