Ознака: русија

Меѓународен фудбал

Русија останува учесник на Еуро 2016

Тимот на Русија останува учесник на Еуро 2016. УЕФА одржа вонредна седница поради последователните немири во кои беа вмешани руските навивачи.Oрганизацијата сепак не дојде до крајни мерки и покрај дадениот […]

Меѓународен фудбал

ФОТО: Додека чекаат депортација, руските хулигани одлучија да го направат ова!

Навивачите на руската репрезентација деновиве ги очекува депортација, но како што најавуваат, тие планираат да се вратат на мечот против Велс.Дваесет хулигани се наоѓаат во притвор, а додека не дојде […]

Вести

Германија го обвини НАТО за агресија и поттикнување војна со Русија

Германскиот министер за надворешни работи, Франк Валтер Штајнмаер остро го критикува НАТО за демонстрирање агресија и поттикување судир со Русија, објави весникот „Билд“.Како што јавува дописникот на МИА од Берлин, […]

Меѓународен фудбал

Русите се пофалија со знамиња-„трофеи“ од претепаните навивачи: меѓу нив и албанското

После Марсеј каде нехумано ги претепаа Англичаните, го продолжија ловот против нив и во Лил.Таму Англичаните се здружиле со Велшаните против Русите. Сепак, повторно бегале од истренираните руски хулигани, кои […]

Видео

САМО ВО РУСИЈА: Запознајте го Степан, мечката од 300 килограми што живее како човек!

Семејството Пантеленко не запозна со својот уникатен миленик, Степан, кафеава мечка висока два метри и тешка 300 килограми.Степан живее со луѓето, кои се негово семејство, откако го посвоиле од локалниот […]

Вести

„Вашингтон пост“: РУСКИ ХАКЕРИ влегле во компјутерскиот систем на Демократската партија во САД

Хакери поврзани со руската влада упаднале во компјутерскиот систем на Националниот комитет на Демократската партија на САД. Тие речиси една година ја шпионирале внатрешната комуникација преку е-пораки и е-разговори. Тоа […]

Меѓународен фудбал

Условна дисквалификација од ЕУРО 2016 за Русија

Фудбалската федерација на Русија ја доби последната опомена пред исклучување од Европското првенство поради дивеењето на руските навивачи.Русите од УЕФА добија „суспендирана дисквалификација“ која ќе биде активирана при првиот следен […]