Ознака: русија

Меѓународен фудбал

БЕГААТ од како „ѓавол од темјан“: Руските навивачи им одржаа лекција на Англичаните!

Руските и англиските навивачи се судрија пред натпреварот помеѓу Русија и Англија кој заврши со реми.Страстите на стивнуваат помеѓу навивачите, а Англичаните се познати по својот темперамент и склоност кон […]

Вести

Видео: СТРАШНА ГЛЕТКА во Москва: Жена со отсечена детска глава во раце викала „Алах акбар“

Една станица на московското метро денеска беше затворена, откако полицијата добила ивестување дека пред постојката е забележано лице во црна облека, кое држи отсечена детска глава во рацете.Како што јави […]

Вести

Русија жестоко ги нападна Кипар и ЕУ поради данокот на заштедите

Руските власти ги обвинија Кипар и земјите членки на еврозоната за нарушување на правата на сопственост и ѝ се заканија на островската медитеранска земја со влошување на односите во очајничките […]

Вести

Западот и Русија се договараат за сириските преговарачи

Французите и Американците работат со Русите на составување список од сириски функционери кој би вил прифатлив за преговорите со сириската опозиција, изјави во вторникот францускиот министер за надворешни работи Лорен […]

Вести

Путин ѝ нареди на рускаа армија да се прилагоди за надворешни закани

Рускиот претседател Владимир Путин му нареди во средата на воениот врв итно да ги подобри состојбите во вооружените сили во текот на неговиот претседателски мандат, бидејќи, како што рекол, Русија […]