Ознака: Саво Перовиќ

Сцена

Марија збесна: „Ќе те згазам како бубашваба!“

Членката на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Марија Шерифовиќ, синоќа во емисијата, кога коментираше за еден од натпреварувачите, рече дека Саво Перовиќ е „отпушок“ заради висината, а од тоа настана […]

Сцена

АЦА ЛУКАС СЕ ВООДУШЕВИ: „Тебе би ти дал глас дури и ако со мојата родена мајка пееше во дуел!“

Игор Гмитровиќ синоќа во „Ѕвездите на Гранд“ се најде во дуел со Саво Перовиќ и двајцата приредија спектакл за гледачите.Со оглед на тоа што двајцата добиле по седум гласови од […]