Ознака: САД одбележуваат

Свет

САД одбележуваат 18 години од терористичките напади на 11 септември (ВИДЕО)

Во САД денес ќе бидат одбележани 18 години од терористичките напади на 11 септември 2001 година во Њујорк и Вашингтон. Терористите од Ал-Каеда киднапираа авиони кои потоа удрија во кулите […]