Ознака: Саем на книга

Книготека Култура

32-ри Саем на книга од 8 до 14 септември ќе се одржи на отворено

Саемот на книгата ќе се одржи и годинава, но во согласност со протоколите за заштита од ковид-19, соопштија организаторите. Тој ќе трае од 8 до 14 септември и ќе се организира на отворено кај […]

Издвојуваме

Започнува најинтересниот саем во годината- Саем на книгата 2017

На 4-ти април се отвораат портите на најпопуларниот саем во Македонија, Саем на книгата. 29-от Меѓународен саем на книгата ќе се одржи во Метрополис Арена (Хала 1) и Хала 2 […]

Култура

Успешно претставување на Македонија на Саемот на книгата во Пекинг

Состаноци со директори и заменици-директори на издавачки куќи од Пекинг заинтересирани за објавување книги од македонски поети, романсиери и писатели за деца, работни средби со менаџери на две големи кинески […]

Култура

Македонско книжевно творештво на Меѓународниот саем на книга во Пекинг

Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ Скопје од денеска до 28. август ќе го претстави македонското книжевно творештво на 23. Меѓународен саем на книгата во Пекинг.Главен акцент на штандот […]