Ознака: салата

Кулинарство

Освежувачка ЈОГУРТ САЛАТА…Добредојдена за секоја пригода

Освежувачка ЈОГУРТ САЛАТА…Добредојдена за секоја пригодаСостојки 500 гр. тестенини 150 гр. кашкавал 200 гр. шунка 2 – 3 варени моркови 15 кисели краставички 1 кисела црвена пиперка или печена црвена […]