Ознака: салата

Кулинарство

Подобра и од француска: Хит салата од 70-те која Русите ја јадат за време на празниците

Мимозата Русите сметаат дека е ремек дело на советската кујна затоа што уште од 70-те години е задолжителна за поставување на маса во текот на празниците. Од популарната руска салата […]

Кулинарство

Салата од круши и фета сирење: Еве како да го направите рецептот кој се наоѓа на листата со кралски јадења

Салатата од круши е една од најнеобичните, но и тоа како им е омилена на оние кои ја пробуваат. Исто така се наоѓа на листата со кралски јадења. Состојки: – […]

Кулинарство

Салата од шери домати, батат компир и лаванда оцет

Состојки 6-7 шери домати 1 сварен бел компир, 200гр 1 сварен батат компир,200гр 5 листови млада блитва 1 гранче свеж босилек 1/2лажиче сол 2-3лажици маслиново масло 2лажици оцет, со вкус […]

Нега и убавина

Салата со која се симнуват 2 килограми за 2 дена

Кога станува збор за слабеење, често наидуваме на совети за појадокот и вечерата да ги замениме со хранливи салати. Салата диета веројатно е една од најлесните за усвојување, а дали […]

Нега и убавина

Брзо слабеење! Салата со која се симнуват 2 килограми за 2 дена

Кога станува збор за слабеење, често наидуваме на совети за појадокот и вечерата да ги замениме со хранливи салати. Салата диета веројатно е една од најлесните за усвојување, а дали […]

Здравје

Како да ја подготвите омилената салата на Џеј Ло со која ја одржува линијата?

Фантастичната линија на Џенифер Лопез се должи како на редовните тренинзи, така и во голем дел на нејзината исхрана. Латино дивата е љубител на здрави салати, а салатата со кељ […]