Ознака: салата

Занимливости

Објава која станала вирална: “Оваа салата не вреди шест евра!”

Еден турист во текот на посетата на германија многу се налутил кога видел каква салата добил за шест евра, односно за 360 денари. По прошетката по планините седнал да јаде […]

Кулинарство

Без јаглехидрати: Рецепт за освежувачка салата со тиквички и сирење

Ако во моментот се придржувате до план за исхрана во којшто нема простор за јаглехидрати или сакате да направите неколку измени во вашето мени, пробајте ја оваа брза и вкусна […]

Кулинарство

Брзо и едноставно: Салата од ракчиња и печурки

Ракчиња се многу ценети од поддржувачите на здрав начин на живот, бидејќи во нив речиси и да нема маснотии, и тие придонесуваат за балансирана работа на дигестивниот тракт, лесно асимилирана […]