Ознака: салон за убавина

Нега и убавина

Ги направила ноктите, а утредента прстот ѝ бил црн: Салоните за убавина знаат да бидат многу опасно место

Оваа жена за малку ќе останела без прст откако во некој салон била на маникир. Жена чиј идентитет не е откриен на социјалните мрежи доживеала хорор откако била на маникир. […]

Живот

Отишла во салон за убавина, па со страшна инфекција завршила во болница

Американка која сакала да остане анонимна раскажала за своето искуство дека по јапонска метода на исцртување на веѓите завршила во болница. Како што вели, решила своите веѓи да ги разубави, […]