Ознака: Самит Г20

Вести

Трамп и Путин се сретнале два пати на годинешниов Самит Г20 во Хамбург

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот руски колега Владимир Путин се сретнале два пати на Самитот Г20, во Хамбург, а не еднаш како што тоа досега се веруваше.Белата куќа синоќа […]