Ознака: самопотемнување

Живот

Трикови за совршено самопотемнување

Иако секојдневното пробување на различни рутини за разубавување е лесно и интересено, постои една работа за која не сме толку сигурни во себе. Станува збор за самопотемнувањето. Благодарејќи на искуството, […]

Занимливости

Ставила крем за самопотемнување: Сега има зелена кожа

Вљубеничка во производи за самопотемнување, веќе неколку пати доживеала катастрофа, но никогаш ваква поради која станала хит на социјалните мрежи. Дени Брус купила спреј со најтемна нијанса и го нанела […]