Ознака: Самос

Балкан

Драма на Самос: Голем пожар во кампот, властите ги евакуираат мигрантите

Грчките власти го евакуирале преполниот прифатен центар на егејскиот остров Самос каде избил голем пожар по конфликт на мигрантите кои се сместени таму. Полицијата наведува дека немало повредени во пожарот […]

Дестинации

Доколку не можете да се одлучите да летувате во Грција или Турција тогаш овој остров е вистинското место за вас

Овој грчки остров е само еден и пол километар оддалечен од Турција. Тој ги спојува морето и планината, ги спојува Грција и Турција… Доколку не можете да се одлучите дали […]