Ознака: самоубиствени напади

Црна хроника

Два самоубиствени напади во трговски центар – загинаа 12 лица

Дванаесет лица загинаа синоќа во два самоубиствени напади во трговски центар во источен Багдад, за кои одговорноста ја презеде Исламска држава, соопшти полицијата, јави Танјуг.Повеќе од 40 лица се ранети […]