Ознака: самоубиствен бобашки напад

Вести

Во самоубиствен бомбашки напад во Пакистан – 18 загинати

Најмалку 18 лица се убиени, а повеќе од 30 се повредени во самоубиствен бомбашки напад во светилиште во пакистанската провинција Балучистан. Одговорноста за нападот ја презела екстремистичката група Исламска држава.Бомбашкиот […]