Ознака: само вистина

Вести

„Само Вистина“ со Филип Петровски и Петар Колев – Македонија меѓу пандемијата и изборите

„Само Вистина“ со Филип Петровски и Петар Колев – Македонија меѓу пандемијата и изборите Дебата за пандемијата на КОРОНАВИРУСОТ и состојбата на нацијата која што е нарушена од карантинот кој […]

Вести

Арсовски го праша Костадинов: зошто се дадени лиценци за Марихуана периодов, на фирми од Струмица

Арсовски го праша Костадинов: зошто се дадени лиценци за Марихуана периодов, на фирми од Струмица Димче Арсовски, потпаролот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на „Само Вистина“ јавно го запраша Костадин Костадинов за […]

Вести Издвојуваме

Филип Петровски во САМО ВИСТИНА вечерва – барам амнестија за казнетите од полицијата по 2000 евра

Филип Петровски во САМО ВИСТИНА вечерва – барам амнестија за казнетите од полицијата по 2000 евра Вечерва во емисијата САМО ВИСТИНА зборуваше преку Скајп од дома д-р Филип Петровски. Меѓу […]

Вести Видео

Пандов: Името Република Македонија нема да се врати! (видео)

Во својот настап на Само Вистина од пред некој ден Александар Пандов изрично изјави дена ВМРО-ДПМНЕ нема да го врати името Република Македонија ниту да има 111 пратеници. Тој рече […]

Видео

Најгледаната епизода на САМО ВИСТИНА на сите времиња, од која Јонуз избега од Филип Петровски

Проследете ја најгледаната емисија на САМО ВИСТИНА на сите времиња од која Агим Јонуз избега под налетот на аргументите на Филип Петровски. Емисијата е снимана на 18 јуни 2018 и […]

Вести Видео

Филип Петровски до Агим Јонуз: „Вие сте попиле малку пред емисија”, следуваше нокаут

Политичкиот аналитичар Агим Јонуз го напушти вечерашното издание на „Само вистина” на Канал 5, каде гостуваше со Филип Петровски. -За мене велат дека сум самобендисан, ама претпоставувам се возбудуваш и […]

Вести

Јонуз не го издржа дуелот со Филип Петровски ја напушти емисијата

Се случи и тоа гостин, првпат среде „Само вистина“ го напушти студиото. Агим Јонуз не го издржа дуелот со Филип Петровски па демонстративно ја напушти емисијата. Дуелот во „Само вистина“ […]

Вести

Филип Петровски ќе се кандидира за претседател на ВМРО ДПМНЕ

Филип Петровски ќе се кандидира за претседател на ВМРО ДПМНЕ на вонредниот конгрес на партијата на 23-ти декември. Одлуката ја соопшти во вечерашната дебата „Само вистина“ со историчарот и публицист […]