Ознака: санација

Локална самоуправа

Општина Гази Баба забрзано работи на расчистување и санација во подрачјата погодени од поплавите

Општина Гази Баба интензивно работи на расчистување и санација во местата погодени од поплавите.Активноси во Смилковци Со несмалено темпо се работи на расчистување на населените места и враќање на состојбите […]

Локална самоуправа

Потпишан договор за санирање на најкритичните точки на браните на река Пена

Договор за помош вреден 330.000 евра за санирање на најкритичните точки на браните на реката Пена во Полошкиот регион денеска потпишаа министерката за локална самоуправа Ширет Елези и постојаниот претставник […]

Локална самоуправа

Градоначалниците Трајановски и Трајковски во увид на активностите во Стајковци

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и градоначалникот на Општина Гази Баба, Тони Трајковски вчеравечер /26.08.2016 година, петок/ извршија увид во активностите на терен во населеното место Стајковски каде екипи […]

Вести

Увид на повеќе локации: Премините над каналите санирани и оспособени за сообраќај

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски денеска изврши увид на поголем број на локации во населеното место Сингилиќ каде се извршуваат активности за расчистување на теренот.Трајановски, заедно со министерот за […]

Вести

Проценети се штетите во 450 домови во Стајковци

Во санирањето на штетите од последиците од поплавите во скопското село Стајковци моментално се ангажирани 78 машини, околу 600 доброволци и сезонски и комунални работници и околу 150 припадници на […]