Ознака: санација

Вести

Мисајловски: Постојано се комуницира со одговорните лица на терен за механизација

Министерството за транспорт и врски заедно со Јавното претпријатие за државни патишта со сите нивни ресурси успеа да обезбеди дополнителна механизација, алат и работна сила во сите населени места и […]

Вести

Тодоров: Владата на РМ обезбеди и стави во функција вкупно 1000 водни пумпи

Владата на Република Македонија, обезбеди и стави во функција вкупно 1000 водни пумпи (вакум пумпи за испумпување на вода) и 180 муљни пумпи (пумпи за вадење на кал), агрегати за […]

Вести

Тодоров: Сé што е уништено ќе биде изградено

Република Македонија овие денови се соочува со најголемата природна катастрофа што го има зафатено скопскиот регион по земјотресот во 1963 година. Се работи за невреме со огромна разорна моќ кое […]

Вести

ФОТО: Почна миењето на улиците во Сингелиќ

Започна миењето на улиците во Сингелиќ од калта која остана на нив по катастрoфалното невреме кое минатиот викенд го зафати скопскиот регион.Градоначалникот Коце Трајановски на терен помага во санирање на […]

Вести

ФОТО: Трајановски деноноќно на терен им помага на погодените од поплавите

Скопскиот градоначалник Коце Трајановски постојано е на терен каде им помага на жителите во справување со последиците од невремето.Трајановски утрово беше на терен на улицита „Спиро Црне“ и „Томас Минцер“ […]

Вести

Груевски изврши обиколка на теренот во Стајковци и Сингелиќ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски доцна синоќа изврши обиколка на теренот во Стајковци и Сингелиќ, каде лично се запозна со ситуацијата и согледа како напредува расчистување и санирањето на штетите […]

Вести

ВИДЕО: Погодените подрачја забрзано се обновуваат по поплавите

Ако пред само 4 дена главниот пат во скопско Страчинци беше целосно уништен од поплавата, а селото беше отсечено, денеска сликата на терен е поинаква.Патот е расчистен и прооден, а […]