Ознака: санација

Вести

Патот Шипковица-Бродец е делумно отворен за сообраќај за итни случаи

Патот Шипковица-Бродец е делумно отворен за сообраќај за итни случаи, а екипите на терен работат на негово целосно расчистување и нормализрање на сообраќајот, информираше раководителот на Територијалната противпожарна единица Тетово […]

Вести

ВИДЕО: Поплавен е Клинички центар во Скопје!

На социјалните мрежи објавено е видео на коешто може да се забележи дека Клинички центар во Скопје е поплавен.Лекарите, наместо со пациенти, се справувале сами со невремето и поплавите. Погледнете […]

Вести

ВИДЕО: Улиците на Ченто се под вода еден ден по страшното невреме!

Екипата на ТВ Нова и утрово е на терен каде ја пренесува сликата од поплавите што го зафатија Скопје синоќа.Ченто беше едно од најпогодените населени места во Скопје и скопско. […]

Вести

ГОЛЕМИ ШТЕТИ ПО НЕВРЕМЕТО: Повредени и починати лица, поплавени се куќи и возила

Во врска со елементарната непогода која вчера во попладневните часови го зафати Скопје и неговата околина особено Стајковци, Сингелиќ, Смилковци и Арачиново, пријавени се настани со големи штети – срушени […]

Вести

Последици од невремето: Се санира патот Шипковица-Бродец

Триста метри од патот Шипковица–Бродец е затрупан од наноси на камења, кал и вода по свлечиштето предизвикано од големите врнежи од дожд проследени со грмотевици и силен ветер што вчера […]

Вести

Трајановски: Ова е елементарна непогода која не се памети во последниве години

„Мобилизирани се сите екипи на јавните претпријатија на градот Скопје, противпожарната единица, Водовод и канализација, комунална хигиена, водовод и патишта. Тука се од МВР, од војската од противпожарната единица. Ни […]

Локална самоуправа

Екипи на Град Скопје интервенираат на терен за санација на последиците од невремето

– Сите екипи на Штабот за заштита и спасување на Град Скопје во моментов интервенираат на терен во насока на оспособување на сообраќајниците каде се појавија поплавувања по невремето кое […]