Ознака: сандали

Занимливости

Вратете го стариот сјај на вашите омилени сандали: Едноставен трик како да ги отстраните црните дамки од стапалата

Ако сте забележале црни дамки на вашите омилени сандали што се појавуваат кога нозете ви се потат во текот на топлите летни денови, не грижете се. Омилените сандали или влечки […]

Мода

Нов кул тренд кој го освои светот: Врзете ги сандалите врз панталоните – трик кој ги издолжува нозете

Нагласувањето на струкот, градите или колковите – сето тоа се сосема стандардни модни пракси кои се користат веќе со векови. Но, ова лето дизајнерите повикуваат да ги нагласите – зглобовите! […]

Мода

Моделот кој предизвика поделени мислења е повторно во тренд: Дали сте доволно смели да прошетате во вакви обувки?

Кога се појавија на модната сцена, предизвикаа поделени мислења и лавина коментари. Додека едни жени ги обожуваа, други сметаа дека тие се одраз на лош стил. Мистериозно исчезнаа, а оваа […]

Сцена

Кеба ги украде сите погледи: Облече сандали од 650 евра, социјалните мрежи не престанаа да брујат

Српскиот фолк пејач Драган Којиќ Кеба деновиве беше фотографиран на еден настан каде неговата смела комбинација ги украде сите погледи. Кеба во комбинација на црна маица и искинат џинс, облекол […]

Занимливости Мода

И обувките ви го откриваат карактерот

Доколку сакате да откриете колку обувките кои ги обожувате ви го откриваат карактерот доволно е да погледнете во шкавчето и ќе дознете многи работи. Патики Ја обожувате Одри Хепберн и […]

Мода

Нов тренд: Стабилни потпетици за удобност

Направена како резултат на удобните трендови, првенствено во вид на патики, модните текови ја лансираа блок-потпетицата на самиот врв на светската популарност. Тие се, на некој начин, баш како патиките […]