Ознака: санирање

Вести

Додека министрите помагаат на терен, СДСМ се најактивни на социјалните мрежи!

Функционерите на опозицијата се на Фејсбук и пишуваат постови и коментари со критики, додека претставниците на власта и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски се на терен меѓу народот и се […]

Вести

Трајановски: Се санираат последиците, екипите се на терен

Градот Скопје согласно препораките од УХМР веднаш формираше кризен штаб и почна да делува на терен. Се најде механизација од јавните претпријатија кои беа вклучени и од приватните компании, над […]