Ознака: Санкт Петерсбург

Свет

Петмина загинати од кои три деца во пожар во близина на Санкт Петерсбург

Руските власти соопштија дека телата на три мали деца се најдени меѓу петтемина загинати во пожарот во куќа во близина на Санкт Петерсбург. „Три деца настрадаа. Според првичните информации, сите […]