Ознака: Сан Петролеум

Вести

Неквалитетна албанска нафта ќе се продава и во Македонија

Албанската нафтена компанија „Gulf oil“ влегува на македонскиот пазар преку фирмата „Сан Петролеум“, и тоа со ребрендирање на бензинската пумпа „Супертрејд“, објавува порталот „Журнал“, повикувајќи се на сопствени извори, пренесува Нетпрес.„Оваа […]