Ознака: сапун

Вести

Средствата за дезинфекција помагаат, но не се замена за сапун и вода

Миењето раце со сапун и вода и употребата на средства за дезинфекција на рацете се неопходна мерка во заштитата во борбата против коронавирусот и сите вируси воопшто. Употребата на средства […]

Нега и убавина

Чуден докторски експеримент: „Не се туширав еден месец па еве што ми се случи со кожата“

Џејмс Хамблин, доктор и автор на осум книги кој исто така пишува и колумни за магазинот „The Atlantic“, одлучил постепено да престане со туширањето, односно да го одложи на еден […]

Занимливости

Купиле „Ајфон“ за својата ќерка, а кога ја отвориле кутијата им се слошило: Продавачката панично бегала, тие стоеле во шок

Купувањето преку апликации и онлајн-сервиси може да биде ризично ако не го проверите добро продавачот. На пример, може да ви се случи наместо телефон да купите „мачка во вреќа“ исто […]

Живот

Тој пред спиење става сапун во постелата: Причината е неверојатна и остава без текст!

Синдромот на немирни нозе е чест проблем, а тоа е причина поради непроспиени ноќи и постојано штрекање и вртење во кревет. Повеќе од 3 милиони Американци страдаат од оваа состојба, […]